TwitterRssFacebook
-->

פרסום בתכנית ארץ נהדרת

קטגוריה:

פרסום בתכנית ארץ נהדרת

אחת התכניות אשר ללא ספק שינתה את התרבות הישראלית והכניסה מונחים רבים לסלנג העברי היא התכנית "ארץ נהדרת" . התכנית אשר שודרה במשך עונות רבות ברצועת הפריים טיים של ערוץ 2 הפכה לתכנית כאלט ועסקה בעניינים בוערים מנקודת מבט הומוריסטית. ז'אנר התכנית "ארץ נהדרת"  הוא למעשה ז'אנר תכניות הסטירה ולאור הפופולאריות וההצלחה של התכנית היא זכתה לפרסי האקדמיה לטלוויזיה במהלך שנות שידוריה.

"ארץ נהדרת"  – אפשרויות פרסום

כמו כל תכנית בערוץ 2 גם "ארץ נהדרת" מאפשרת שילוב של פרסומות במהלך השידורים. מפרסמים הבוחרים לשלב פרסומות בזמן התכנית זוכים ליתרונות הרבים של שידור פרסומות ברצועת הפריים טיים שהם למעשה פנייה לקהל יעד רחב ומגוון, אחוזי רייטינג גבוהים במיוחד ואפשרות למתג את המוצרים באופן מיטבי. שילוב של פרסומות במהלך התכנית יכול להיות מבוצע באחד משלושת הפורמטים הנהוגים לפרסום בערוץ 2.

פורמט תשדירי הפרסומת שהוא למעשה הפורמט של סרטוני וידאו המשודרים במהלך הפסקת פרסומות מרוכזת, פורמט של חסויות שמופיעות בסוף הפסקת הפרסומות או ככתוביות עם קריינות במהלך התכנית ופורמט של התוכן השיווקי המשולב בתכנית עצמה או בבאנר עליון במסך.

"ארץ נהדרת"  – קהל היעד

קהל היעד הצופה בתכנית הוא קהל מגוון המורכב מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגדרים. שידור התכנית בליל שישי מוציאה את אוכלוסיית הדתיים מקהל היעד ושידורה בשעות הערב המאוחרות מבדילה את קהל הילדים.

"ארץ נהדרת"  – על התכנית

"ארץ נהדרת"  היא תכנית טלוויזיה סאטירית אשר מדמה מהדורת חדשות ומגישה את הנושאים שחלפו במהלך השבוע מנקודת מבט הומוריסטית וסאטירית. צוות התכנית הוא צוות קבוע אשר מחליף דמויות חיקוי במהלך התכנית ומקיים פינות קבועות כאשר מנחה התכנית הוא קבוע ולא משתנה והוא אייל קיציס. מרבית המערכונים בתכנית הם מערכונים המדמים מהדורות חדשות וכתבות מהשטח וכוללים ראיונות, כתבות באולפן ובשטח, מבזקים, כותרים ושאר אלמנטים מעולם החדשות.

"ארץ נהדרת"  – הפופולאריות

הפופולאריות של התכנית הפכה אותה לאחת התכניות הנצפות ביותר בישראל והיא התכנית אשר תפסה את משבצת השידור המבוקשת ביותר של יום שישי בערב. מתחילת השידורים של התכנית היא זכתה לאחוזי רייטינג גבוהים במיוחד ונכללה בעשיריה המובילה של תכניות הטלוויזיה בעלות המדרוג הגבוה ביותר. עם הצלחת הסדרה הוחלט ליצור סרט קולנוע ברוח התכנית ובשנת 2010 יצא לאקרנים סרט הקולנוע "זוהי סדום" אשר הפך לסרט מצליח ומבוקש. ביטוי נוסף להצלחת הסדרה הוא התכנית "הפרלמנט" ששודרה בערוץ 2

"ארץ נהדרת"  – מבנה וקונספט

קונספט התכנית "ארץ נהדרת"  הוא כאמור הקונספט של מהדורת חדשות של סוף השבוע המסכמת את האירועים החדשותיים במהלך השבוע. בתכנית מובאים תכנים עדכניים ששודרו במהדורות החדשות האמתיות. במהלך התכנית מארח המנחה אייל קיציס, אורחים שונים מתחום הפוליטיקה, הבידור, הממשלה וכן דמויות פיקטיביות של אנשים שונים. את אנשי הבידור מגלמים צוות התכנית אשר מחקים את הדמויות המתארחות בתכנית ומעניקים לראיון נופח של סאטירה.

בנוסף לאורחים המגיעים לאולפן, מבנה התכנית כולל גם אורחים מן החוץ וכתבות חוץ חלקן קבועות וחלקן משתנות. בכתבות החוץ ניתן לראות דמויות שונות מעולמות שונים אשר משחקים בסרטון קצר בנושא משתנה. גם הדמויות המופיעות במערכונים החיצוניים מגולמות על ידי צוות התכנית וחלק מהן אף זכו להיות דמויות מעצבות תרבות בחברה הישראלית מאחר והן לרוב מזוהות עם האזרח הישראלי באופן מוקצן וסטירי.

כתובת אתר התכנית: http://www.mako.co.il/tv-erez-nehederet/season9

"ארץ נהדרת"  – שחקנים ודמויות

הדמויות המגולמות ב"ארץ נהדרת"  הן דמויות מכל תחומי החיים ומכל העולמות. בין הדמויות הבולטות והמוכרות ביותר ניתן למצוא פוליטיקאים דומיננטיים בפוליטיקה הישראלית, אנשי בידור, משתתפים תכניות ריאליטי וכן דמויות המייצגות את הישראלי המצוי ומבטאות סטריאוטיפים לאזרח הישראלי. השחקנים המגלמים את הדמויות הם צוות שחקנים קבוע אשר מלווה את התכנית בהרכבים שונים במהלך כל העונות.

בין השחקנים המוכרים המשתתפים בתכנית ניתן למנות את השחקנים טל פרידמן, מריאנו אידלמן, אלי פניש, עלמה זק, דב נבון, אורנה בנאי, אסי כהן, יובל סמו, מאור כהן, שני כהן, ערן זרחוביץ', רועי בר נתן, ירון ברלד ועוד. חלק מן השחקנים השתתפו בכל העונות וחלקם בעונות האחרונות.

"ארץ נהדרת"  – דמויות דומיננטיות

הדמויות הדומיננטיות ביותר שגולמו בתכנית הפכו לדמויות מוכרות שנעשה בהן שימוש נרחב בשפה העברית והן היוו מקור לחיקוי ברמה היומית בשיח הישראלי. הדמויות הבולטות הן דמויותיהם של פוליטיקאים כמו גם דמויותיהם של אזרחים ישראליים המדמות את הסטריאוטיפ הישראלי המוכר. דוגמאות לדמויות הבולטות ביותר הן לובה, דמות של קופאית בסופר שהיא עולה חדשה מחבר העמים, דמותה של אומלטה אשר מהווה חיקוי של המנחה אודטה שוורץ מתוך תכניתה הפופולארית "אודטה", הדמות מאי מתוך הפינה "הבלוג של מאי" המייצגת את דמות הילדה הישראלית המפונקת, דמות המקפלות המחקות מקפלות בחנות בגדים עם תכונות מיוחדות ומצחיקות.

"ארץ נהדרת"  – פינות ייחודיות

התכנית "ארץ נהדרת"  ידועה בפינות הייחודיות והקבועות שלה. בכל עונה בלטו במיוחד מספר פינות קבועות שהציגו את אותן דמויות במערכונים שונים. בין הפינות הנפוצות של התכנית ניתן למצוא את הפינה של "רחל ויוקנת" פינה העושה שימשו בדמויות מתנחלות ומהווה סאטירה על מצב המתנחלים בישראל, פינת "הפרלמנט" שהיא קבוצה של גברים המדברים על נושאים בוערים במדינה בבית הקפה השכונתי, פינת "השבוע לפני" שבו מחקה חבר הצוות של התכנית אסי כהן את שחקן הכדורסל טל ברודי ומהווה סאטירה על אירועים היסטוריים ופינות נוספות.

"ארץ נהדרת"  – היבטים תרבותיים

לתכנית "ארץ נהדרת"  על כל עונותיה השפעה תרבותית ענפה על הטלוויזיה הישראלית ועל הציבור הישראלי. הצגת הדמויות בתכנית כמוה כפרסום של הדמויות ועריכת יחסי ציבור. דמויות רבות כמו דמותה של שלי יחימוביץ', דמותו של עוזי כהן ודמויות נוספות שירתו את מושאי החיקוי באופן חיובי והביאו אותם לתודעת הציבור במידה רבה. מרבית האישים אשר דמותם לקחה חלק בתכנית קיבלו את החיקויים בהומור ואף הפיקו מהם את המיטב. דמויות אשר שוחקו בתכנית ולקחו חלק בה הפכו לתחפושות מבוקשות לפורים והתכנית זכתה בפרסים רבים אשר הכתירו אותה כתכנית הפופולארית ביותר.

"ארץ נהדרת"  – ביקורת ציבורית

היותה של התכנית "ארץ נהדרת"  פופולארית והעיסוק בדמויות מעולם הפוליטיקה והבידור הפנו לא מעט ביקורות לבקר את התכנית באופן שלילי. בפוליטיקה למשל, גורמים מן הזרם הימני טענו כי התכנית היא פרו שמאל ומשרת באמצעות דמויותיה והסאטירה שלה את הימין במידה רבה. ביקורות נוספות טענו כי התכנית שמתיימרת להציג את ישראל על כל שכבותיה מתמקדת בעיקר בהצגת תכנים ואנשים מתחום הבידור שאינם מייצגים את ישראל באופן כללי. ביקורות מזרמים דתיים לאומיים בישראל טענו כי התכנית עושה להם עוול שאינם יכולים לענות לו מכיוון שהיא משודרת בשבת ועוד.

"ארץ נהדרת"  – רצועת השידור

לאור הפופולאריות של התכנית, כל עונות התכנית שודרו במסגרת רצועת הפריים טיים של ערוץ 2. שעות השידור של הרצועה הן בין השעות שמונה בערב לשעה אחת עשרה בלילה שהן השעות הנצפות ביותר על ידי הצופים בבית. רצועת הפריים טיים מהווה הרצועה היקרה ביותר לפרסום הודות לאחוזי הרייטינג הגבוהים שלה ולמדרוג התכניות המשודרות במהלכה. מפרסמים המעוניינים לשלב פרסומות במהלך התכנית "ארץ נהדרת"  יכולים לבחור באחד משלושה פורמטים לפרסום.

לחץ כאן וקבל הצעת מחיר
קבל עכשיו הצעה אטרקטיבית לפרסום