TwitterRssFacebook
-->

פרסום בתוכנית עובדה

קטגוריה:

פרסום בתוכנית עובדה

אחת מהתכניות הבולטות בז'אנר האקטואליה והתחקירים היא התכנית עובדה עם אילנה דיין המשודרת במסגרת תכניות קשת בערוץ 2. תכניות התחקירים והאקטואליה קפצו מדרגה בתקופה האחרונה עם הצורך לעניין את קהל הצופים וליצור תכנית אמתית ואותנטית המביאה את התכנים העדכניים ביותר ואת הנושאים הבוערים. לתכניות אקטואליה וחדשות תפקיד חשוב בתקשורת הישראלית מאחר והן מביאות את התודעה הציבורית לעסוק בעניינים החשובים של החברה הישראלית ונוגעות בנושאים השונים מנקודת מבט נוקבת ותקשורתית.

עובדה – יתרונות הפרסום  

כמו כל התכניות בערוץ 2, גם התכנית עובדה משלבת פרסומות מפורמטים שונים במהלך השידור או לפני או אחריו. מפרסמים יכולים לבחור אחד משלושה פורמטים לפרסום במהלך התכנית וליהנות מחשיפה לקהל רחב ומגוון ולאפקטיביות מרבית בפרסום. בנוסף לחשיפה הגדולה, פרסום במהלך התכנית מעניק למפרסם יוקרה ומיתוג גבוה הודות לקהל היעד האיכותי הצופה בתכנית ולאחוזי הרייטינג הגבוהים שלה.

עובדה – פורמטים לפרסום

פרסום בערוץ 2 מתאפשר במסגרת שלושה פורמטים עיקריים לפרסום. הפורמט הראשון שהוא גם המוכר מכל הוא פורמט סרטוני הפרסומת. פורמט זה הוא למעשה סרטוני וידאו באורך של עד דקה המשודרים במהלך התכניות בערוץ במסגרת הפסקת פרסומות מרוכזת. לשימוש בסרטוני פרסומת יתרונות גדולים הודות להצלחת הפורמט בהעברת המסר ושימוש בסרטוני פרסומת לפרסום במהלך התכנית עובדה מעניק למפרסמים את היתרונות של הפרסום בתכנים פופולאריים במיוחד של רצועת הפריים טיים.

הפורמט השני לפרסום בערוץ הוא פורמט החסויות. בפורמט זה יכולים המפרסמים לבחור בקריינות מלווה בתמונה או בכתוביות. תשדירי החסות מוכרים מאוד לפני שידור התחזית במהלך מהדורות החדשות. מקומות נפוצים נוספים בהם מופיע פורמט החסויות הוא לפני מתן פרס במסגרת התכנית או לפני הגשת פינה מיוחדת.

הפורמט השלישי והאחרון של פרסום בערוץ 2 הוא פורמט התוכן השיווקי. פורמט זה מוכר במיוחד מעולם תכניות האירוח בו מוקדשת פינה ייעודית לפרסום תוכן שיווקי על ידי אנשי מקצוע מטעם המפרסם המגיעים לראיון בפינה. צורה נוספת של שימוש בפורמט התוכן השיווקי היא באנר עליון במסך המופיע במהלך התכנית או כתוביות המופיעות על גבי המסך.

פרסום בערוץ 2 בכלל ובתכנית עובדה יכול להביא הצלחה גדולה לקמפיין הודות ליוקרה של פרסום בזמן שידורי רצועת הפריים טיים. בחירה בתמהיל הפרסום המתאים הכולל שימוש בפורמטים השונים כמו גם בזמני השידור השונים מעניק למפרסמים יתרונות גדולים ואפקטיביות רחבה ובנוסף מאפשר למפרסם לפנות אל קהל יעד ספציפי או מגוון.

 עובדה – קהל היעד

קהל היעד של התכנית עובדה מורכב ממגוון רחב של צופים בעיקר משכבות הגיל הבוגרות. רצועת השידור אשר במהלכה משודרת התכנית היא רצועת הפריים טיים וקהל היעד של הרצועה הזו באופן כללי מורכב ממגוון רחב של שכבות האוכלוסייה בישראל מכל שכבות הכלכלה והתעסוקה. התכנית עובדה נחשבת לאחת התכניות הפופולאריות וככזו היא מהווה מקור הצפייה של מאות אלפי בתי אב הצופים באדיקות ועוקבים אחר שידור התכנית מדי שבוע.

עובדה – על התכנית

התכנית עובדה בהנחייתה של אילנה דיין היא אחת התכניות הוותיקות בתחום האקטואליה. התכנית משודרת מאז הקמתו של ערוץ 2 ועניינה הוא בחשיפת שחיתויות וסיפורים שונים. התכנית עובדה זוכה לפופולאריות רחבה ולמידרוגים גבוהים והיא משודרת במהלך רצועת הפריים טיים של זכיינית ערוץ 2, קשת. הודות לתכנים האיכותיים של התכנית, לבימוי המעניין שלה ולהנחיה הטובה, זכתה התכנית עובדה בפרסמי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה בקטגוריית תכנית התחקירים והאקטואליה הטובה ביותר.

עובדה – העונות

התכנית עובדה הופקה על ידי חברת החדשות אשר אמונה על הפקת שש עשרה עונות של התכנית המשודרים במסגרת תכניות קשת בערוץ 2. החל מהעונה השש עשרה, עברה התכנית להפקתה של הזכיינית קשת במסגרת היפרדות הזכיינית מחברת החדשות. כל עונות השידור של התכנית עובדה זכו לאחוזי רייטינג גבוהים במיוחד ולאחוזי צפייה של קהל יעד מגוון מכל רחבי הארץ. בנוסף התכנית מביאה תכנים מיוחדים האקטואליים לזמני השידור שלה ועונות השידור עוסקות בנושאים שעל סדר היום במהלך שידורי העונה.

עובדה – נקודות ראויות לציון סביב שידור התכנית

התכנית עובדה היא כאמור התכנית המובילה ביותר בישראל המביאה מגוון רחב של תכנים בנושאים בוערים בחברה הישראלית ובעולם. לא מעט מן התחקירים ששודרו במהלך התכנית זכו לתגובות חריפות מצד הנחקרים ומצד המוסדות שאוזכרו בתכנית. בין התכנים הבולטים ביותר של העונה ניתן למנות את התקרית בה היה מעורב קצין בדרגת סרן אשר האשים את הקצין בהרג ילדה פלסטינית, בעקבות השידור של התכנית הוגש נגד הקצין כתב אישום בגין הריגת הילדה הפלסטינית. עם זיכויו של הקצין, הוא הגיש נגד התכנית עובדה תביעה המלינה על התכנים והעריכה של התכנית.

דוגמא נוספת לתכנים בולטים ששודרו במהלך העונות של התכנית היא תחקיר אודות ניצב משנה יורם לוי אשר מאשים אותו במעורבות בעולם התחתון ובעסקים פליליים. שידור התכנית גרם לתהודה רבה בארץ עקה חומרת האישום. דוגמא נוספת לתכנים בולטים בתכנית היא התכנית שעסקה בעניינו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב וההאשמות שהוגשו נגדו. בתכנית נטען כי משה קצב אשר גם במעורבות וקשרים בעסקי ההימורים.

עובדה – על המנחה

מנחת התכנית עובדה היא אילנה דיין. אילנה דיין היא בעלת תואר דוקטור במשפטים והיא נחשבת לאחת העיתונאיות החזקות בישראל. את עבודתה העיתונאית התחילה דיין כשדרנים בגלי צה"ל, בהמשך שימשה דיין כעיתונאית בגלי צה"ל והייתה אחראית על תכנית הבוקר "בוקר טוב ישראל" של גלי צה"ל. בהמשך ובמהלך הלימודים שלה בארצות הברית המשיכה דיין לשמש כעיתונאית בעיתון "ידיעות אחרונות". החל משנת 1993 התחילה דיין בהגשת תכנית התחקירים המצליחה "עובדה" המשודרת במסגרת שידורי קשת של ערוץ 2.

עובדה – אנשי צוות בולטים

התכנית עובדה מורכבת מצוות עיתונאים, תחקירנים וכתבים מהמובילים בתקשורת הישראלית אשר בונים את התכנית לצדה של אילנה דיין. בין חברי הצוות המובילים ניתן למצוא את הבמאי הראשי, גלעד טוקטלי, שחר אלתרמן, הכתב איתי אנגל, הכתבת אורלי וילנאי שעזבה את התכנית לאחר העונה השש עשרה, הכתב, עידן מוסקו, רוני קובן, בן שני, עמרי אסנהיים, רוני זינגר, ניר שחק ועוד.

עובדה – אתר התכנית

לתכנית עובדה אתר מיוחד העוסק בכל התכנים שבהם התכנית עוסקת. בנוסף לתכנים שבשידור באתר התכנית יכולים הגולשים לקבל מידע ותכנים נוספים שלא שודרו בתכנית כמו מאחורי הקלעים של פרשיות ששודרו בתכנית ותכנים נוספים שלא לוקחים חלק בשידור. בנוסף, אתר התכנית מאפשר לגולשים להעלות רשמים ותגובות לתכנים שמשודרים במהלך התכנית ולצפות בכתבות שונות על התכניות ששודרו. עוד באתר התכנית, ארכיון של כתבות ששודרו, כתבות מהשטח באופן מרוכז, כתבות אודותה תחקירים שבוצעו במסגרת התכנית עובדה ועוד. כתובת האתר: http://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan

עובדה – זמן השידור

התכנית עובדה משודרת בשעות הפריים טיים של ערוץ 2. רצועת הפריים טיים היא רצועת השידורים שבין השעות שמונה בערב ועד לשעה אחת עשרה בערב והיא נחשבת לרצועה המבוקשת ביותר על ידי מפרסמים המעוניינים לחשוף את התכנים השיווקיים שלהם לקהל יעד ספציפי או מגוון. שידור התכנית עובדה במהלך רצועת הפריים טיים הופך אותה אוטומטית לתכנית עם אחוזי מדרוג גבוהים ביותר המהווה יתרון גדול למפרסמים.

לחץ כאן וקבל הצעת מחיר
קבל עכשיו הצעה אטרקטיבית לפרסום