TwitterRssFacebook
-->

פרסום במהלך מבזק חצות

קטגוריה:

פרסום במהלך מבזק חצות

ז'אנר תכניות החדשות הוא הז'אנר הנצפה ביותר בטלוויזיה הישראלית. תרבות העדכון של החדשות מדי שעה התחילה ברדיו והמשיכה לטלוויזיה ומרבית הערוצים מגישים מבזקי חדשות בכל שעה של היום. ערוץ 2, מגיש מבזק חצות בסיומו של היום אשר מטרתו היא להביא את החדשות של השעה חצות ובמקביל לסכם את החדשות החשובות ביותר של אותו היום. מבזק חצות אורך עד עשר דקות והוא משודר בשעה חצות בדיוק. את המבזק משדר הערוץ גם באמצעות תכנית טלוויזיה והוא כולל גם שילוב של פרסומות מפורמטים שונים.

מבזק חצות – יתרונות הפרסום

היתרונות של הפרסום במהלך מבזק חצות הם גדולים ורבים. בין מאחר ורצועת הלייט נייט נחשבת לרצועה קיצונית יחסית לרצועות המבוקשות יותר כמו רצועת הפריים טיים, תמחור הפרסומות במהלך הרצועה יהיה נמוך יותר יחסית לתמחור במהלך היום.

יתרון נוסף של שילוב של פרסומות במהלך מבזק חצות הוא באפשרות לפלח את קהל היעד הצופה בתכנית ולייעד את הפרסום אל קהל היעד הרלוונטי. יתרון בולט נוסף של שילוב פרסומות במהלך מבזק חצות הוא במיתוג וביוקרה למותג שהפרסום בטלוויזיה מעניק ובמידה ומדובר בסרטוני וידאו, הרי שהאפקטיביות של הפרסום היא רבה.

מבזק חצות – פורמטים לפרסום

לרשות המפרסמים עומדים שלושה פורמטים מוכרים לפרסום בערוץ 2. אחד הפורמטים המוכרים ביותר הוא הפורמט של תשדירי הפרסומות. פורמט זה משמעותו סרטוני וידאו קצרים באורך של בין כשש שניות ועד לדקה המופיעים במסגרת הפסקת פרסומות מרוכזת. הפסקת הפרסומות המרוכזת משודרת לפני מבזק חצות באמצע התכנית שנקטעה ולאחריה. היתרונות של פרסום באמצעות תשדירי פרסומת הם גדולים הודות לאפקטיביות של העברת המסרים הפרסומיים באמצעות סרטוני וידאו, בידול מן המתחרים והענקת יוקרה למותג.

הפורמט השני שניתן לעשות בו שימוש במהלך שידור מבזק חצות הוא פורמט החסויות. המשמעות של פורמט זה היא קריינות המלווה בכתוביות או תמונה או קריינות בלבד. הצורה הנפוצה ביותר להצגת חסויות במהלך מבזק חצות היא לפני שידורי תחזית מזג האוויר. בנוסף, חסויות יכולות להופיע ככתוביות על המסך במהלך התכנית.

הפורמט השלישי שמקובל לעשות בו שימוש במהלך תכניות ערוץ 2 הוא פורמט התוכן השיווקי. פורמט זה מוכר מאוד מעולם תכניות האירוח בהן הוא מופיע כפינה ייעודית של המפרסם בתכנית או אנשי מקצוע המציגים את המוצרים של המפרסם כחלק מתכני התכנית. בנוסף לפינות ייעודיות בתכניות אירוח, הפורמט של התוכן השיווקי יכול להופיע גם בבאנר עליון המופיע על גבי המסך או ככתוביות בראש המסך.

לסיכום, מבזק חצות היא תכנית לילית המשודרת במהלך רצועת הלייט נייט של ערוץ 2. את מבזק חצות מפיקה חברת החדשות ואורכה הוא כמה דקות. התכנים של מבזק חצות הם סיקור אירועי החדשות של היום שהיה כולל סיקור של החדשות האחרונות. את המבזק מגישים מבזקנים הנמנים על צוות החדשות של חברת החדשות האמונה על הפקת כל החדשות ותכניות האקטואליה המשודרים במסגרת ערוץ 2. לפני המבזק ולאחריו משודרות פרסומות במסגרת הפסקת פרסומות ייעודית ובנוסף, חסויות משולבות במהלך המבזק לפני הגשת התחזית.

מבזק חצות – חברת החדשות

החברה המפיקה את מבזק חצות היא חברת החדשות. חברת החדשות הינה חברת הפקות חיצונית לזכייניות ערוץ 2 וממומנת על ידם אשר אחראית על הפקת כל תכניות החדשות והאקטואליה של הערוץ. החברה אחראית על התכנים הפופולאריים ביותר בערוץ ובהם מהדורת החדשות המרכזית עם יונית לוי, התכנית "שש עם" בהגשת עודד בן עמי, התכנית "תכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו ועוד. חברת החדשות עוסקת בכל עולמות התוכן החדשותיים ומביאה את החדשות העדכניות ביותר מן הארץ ומהעולם בנושאי כלכלה, ביטחון, פוליטיקה, מדיניות חוץ, תחבורה, חוק וממשל ועוד.

חברת החדשות – כתבים ופרשנים

חברת החדשות האמונה על הגשת מבזק חצות מרכיבה את התכנים שהיא מביאה לשידור על ידי מטב אנשי החדשות והתקשורת בארץ. צוות הכתבים והפרשנים של החברה אשר התכנים שהם מביאים משמשים גם לעריכת מבזק חצות מורכב מן הכתבים והפרשנים המוכרים והבולטים ביותר בתעשיית החדשות מכל התחומים.

בין הפרשנים והכתבים הבולטים של חברת החדשות ניתן למצוא את הפרשן לענייני פוליטיקה, אמנון אברמוביץ', הפרשן לענייני צבא, רוני דניאל, הפרשן לענייני מדינה וממשל אודי סגל, הפרשנים והכתבת לענייני פוליטיקה וכנסת רינה מצליח, כתב חברת החדשות והנציג שלה בכנסת עמית סגל, הפרשן הוותיק והכתב הבולט לענייני ערבים אהוד יערי, הכתב המדווח בוושינגטון שבארצות הברית אהרון ברנע,

הכתב לענייני ספורט ותרבות ציון נאנוס, נציג חברת החדשות והכתב שלה באזור הצפון גיא ורון נציג חברת החדשות והכתב שלה באזור הדרום תמיר סטיינמן, הכתב לענייני תרבות יונתן ריגר, הכתב והנציג של חברת החדשות במדינות אירופה ליאור פרידמן.

מבזק החדשות – מגישים ומבזקנים

מבזק חצות מוגש על ידי מבזקנים ושדרנים של חברות החדשות אשר לוקחים חלק במקביל להגשת מבזק החדשות גם הגשה של מבזקים נוספים במהלך היום והחלפה של מגישי התכניות של חברות החדשות. בין המבזקנים של חברת החדשות ניתן למצוא את דוריה למפל, דני דויטש, עפר חדד, טלי מץ ושיר אפשטיין.

מגישים נוספים הלוקחים חלק בהגשת תכניות חברת החדשות הם יונית לוי, מגישת המהדורה המרכזית בימי חול, דני קושמרו מגיש המהדורה המרכזית של סוף השבוע, עודד בן עמי וסיוון רהב מאיר המגישים של התכנית "שש עם" המשודרת באמצע היום, המגישה קרן מרציאנו האחראית על הגשת התכנית "תכנית חיסכון", הכתב והמגש "ערד ניר" המגיש את התכנית סדר עולמי, המגישה לילך סונין המגישה את התכנית השבוע שהיה ותכנית חיסכון במקביל לקרן מרציאנו וגדעון אוקו המשמש גם כמבזקן ומגיש בין היתר את מבזק חצות וגם המגיש של התכנית המהדורה הצעירה.

מבזק חצות – אתר האינטרנט

אתר מאקו הוא אתר הבית של זכיינית ערוץ 2, קשת. האתר משדר את מרבית התכנים המשודרים בערוץ 2 בזמני השידור של קשת ובכללם גם שידורי מבזק חצות. הגולשים באתר מאקו יכולים לצפות במבזקי חצות ששודרו במהלך הימים האחרונים ולקרוא על כתבות רחבות אודות התכנים שהועלו במסגרת השידורים. בנוסף, יכולים הגולשים באתר מאקו להעלות תגובות ודיונים באמצעות טוקבקים אודות התכנים ששודרו במהלך מבזק חצות.

מבזק חצות – התכנים

מבזק חצות עוסק בתכנים חדשותיים ואקטואליים העדכניים ביותר. לרוב, המבזק יכלול סיכומים מאירועי היום וחדשות שקרו בדקות הסמוכות לשידור המבזק. בנוסף לחדשות, מבזק חצות כולל גם תחזית מזג אוויר המוגשת באמצעות חזאי בסוף המבזק. אורך המבזק הוא כעשר דקות בו מבוצעת בקצרה ובתמצות החדשות של כל היום ושל הזמן הסמוך לשידור המבזק. את המבזק מגישים מבזקן או מבזקנים היושבים באולפן החדשות.

מבזק חצות – זמני השידור

מבזק חצות משודר כאמור בחצות בדיוק. המבזק קוטע את השידורים המשודרים במהלך רצועת הלייט נייט של ערוץ 2 ואורכו הוא כאמור כעשר דקות. בין המבזק לתכניות המשודרות במהלך רצועתה לייט נייט ישנן הפסקות לפרסומת ופרסומות נוספות משולבות בפורמט של חסויות לפני הגשת התחזית. מפרסמים המעוניינים לשלב את הפרסום במהלך מבזק חצות יכולים לבחור באחד משלושת הפורמטים המקובלים לפרסום שהם פורמט החסויות, פורמט תשדירי הפרסומת ופורמט התוכן השיווקי.

לחץ כאן וקבל הצעת מחיר
קבל עכשיו הצעה אטרקטיבית לפרסום