TwitterRssFacebook
-->

פרסום בסדרה חברים

קטגוריה:

פרסום בסדרה חברים

הסדרה "חברים" היא אחת מסדרות הסיטקום האמריקניות המצליחות ביותר, בארץ וגם בעולם. זכויותיה של הסדרה נרכשו על ידי קשת ובשנים האחרונות, הסדרה משודרת ברצועת הלייט נייט של הזכיינית. עקב שעת השידור המאוחרת יחסית, אמנם יורד גיל הצופים, וזה למרות שהסדרה עצמה פונה גם לקהל צעיר, אך עיקר הצופים בה בשעות אלה הינם בני 21 ומעלה, ולכן ניתן להתאים ולכוון אליהם את הפרסום.

חברים – אפשרויות פרסום

 בערוץ 2 בכלל, ובתוכניות זכיינית קשת בפרט, ישנן שלוש אפשרויות פרסום. הראשונה, והנפוצה ביותר, היא תשדיר פרסומת שאורך בין מספר שניות בודדות לבין דקה שלמה, תלוי בצורך ובתקציב של המפרסם. תשדיר הפרסומת משודר בהפסקת הפרסומות במהלך הסדרה "חברים" ויכול להיות גם לפניה או אחריה. היתרונות לפרסום בהפסקת הפרסומות הם שניתן לפרסם תשדיר ארוך יותר מכמה שניות, שיוכל לפרט יותר פרטים. מעבר לכך, הפסקת הפרסומות ברצועת הלייט נייט היא קצרה יותר מברצועת הפריים טיים ולכן רוב הצופים ימשיכו לצפות גם בהפסקת הפרסומות מאחר ולא ירצו לפספס את המשך הפרק של "חברים". אופצית פרסום נוספת היא חסויות שישודרו לפני ואחרי הסדרה או בין חלקי הסדרה עצמה, ביציאה לפרסומות או אחריה. אופציה נוספת ואחרונה, היא תוכן שיווקי, שבעיקר נעזרים בו בתוכניות אירוח, אך יכול לבוא לידי ביטוי גם בסדרה "חברים" בתור פרסום בבאנר עליון במסך.

קהל הצופים

קהל הצופים של הסדרה חברים מורכב מקהלים מכל שכבות הגילאים והאוכלוסייה אולם ניכר כי החלק המהותי של קהל הצופים הוא בשכבות הגילאים שבין עשרים לארבעים הודות להזדהות שלהם עם הדמויות הראשיות של הסדרה. בישראל, קהל הצופים מורכב מקהל נאמן ורחב הודות לפופולאריות של הסדרה ולייחודיות שלה. הסדרה בישראל משודרת במסגרת שידורי הלייט נייט של זכיינית ערוץ 2, קשת המובילה את השידורים של כל העונות של הסדרה.

לסיכום, הסדרה חברים היא אחת הסדרות הפופולאריות ביותר. היקף הצפייה שלה זכתה הסדרה בארצות הברית, בארץ ובעולם הוא מהגבוהים ביותר והיא הפכה לסדרה שהשפיעה משמעותית על התרבות, הסלנג והסטייל של עולם הצעירים והאופנה. שידורים חוזרים של הסדרה ברצועת הלייט נייט של שידורי קשת מושכים קהל צופים מגוון המבקש ליהנות מן הסדרה.

חברים – על הסדרה

הסדרה חברים היא קומדיית מצבים אמריקאית המתארת את חייהם של שישה חברים בניו יורק של שנות התשעים ושנות האלפיים. הסדרה כוללת עשר עונות אשר ליוו את חיי הדמויות החל מימי הרווקות שלהם ועד שהפכו הורים. הסדרה זכתה לשבחים רבים ולביקורות טובות הודות לשנינות ולבימוי המוצלח שלה. בנוסף הסדרה הפכה למוצלחת ומובילה בערוצים שונים בכל העולם ומיליוני צופים עקבו באדיקות אחר חיי הדמויות בסדרה ונהנו מכל פרק שלה.

יתרונות הפרסום בסדרה חברים

פרסום בקשת מביא איתו אופציה לקהל צופים גדול. מאחר ומדובר ברצועת לייט נייט, אחוז הרייטינג יורד ולכן גם עלויות הפרסום יורדות בהתאמה. מכיוון שכך, המפרסם יודע שהוא פונה לקהל קטן יותר, ויחד עם זאת ממוקד יותר ולכן קל יותר לפנות אליו. השילוב של פרסום בשידורי קשת וברצועת הלייט נייט יכול למקסם את תוצאות הפרסום.

חברים – הפופולאריות

הסדרה חברים היא אחת הסדרות האמריקאיות הפופולאריות של כל הזמנים. במהלך שידורי העונות של הסדרה היא זכתה לשבחים רבים ולפרסי טלוויזיה רבים. הסדרה הייתה מועמדת ללא פחות משישים ושלושה פרסי אמי והרייטינג של הסדרה היה מהגבוהים בארצות הברית. הסדרה חברים הייתה אחת מעשרת הסדרות עם אחוזי הרייטינג הגבוהים ביותר. הודות לפופולאריות של הסדרה, חברים נחשבה גם לסדרה מעצבת תרבות והאלמנטים השונים בסדרה הפכו לדוגמאות לחיקוי כמו התספורת של רייצ'ל, הקונספט של בית הקפה המופיע כמעט בכל פרקי הסדרה ועוד.

חברים – השחקנים

צוות השחקנים בסדרה חברים התחיל כשחקנים מתחילים ואנונימיים יחסית אשר הפכו עם התפתחות הסדרה והפופולאריות שלה לשחקנים המבוקשים ביותר בתעשיית הטלוויזיה. הקאסט הראשי של הסדרה מורכב משישה שחקנים ראשיים המגלמים את ששת החברים בסדרה. השחקנים הם ג'ניפר אניסטון המשחקת את רייצ'ל גרין, קורטני קוקס המגלמת את מוניקה גלר, ליסה קודרו המגלמת את פיבי בופה, מאט לה בלאנק המגלם את ג'ואי טריביאני, מת'יו פרי המגלם את צ'אנדלר בינג ודייויד שווימר המגלם את רוס גלר. כל הדמויות הם בני אותו טווח גילאים ובתחילת הסדרה כולם רווקים המתגוררים בעיר ניו יורק.

חברים העלילה

עלילת הסדרה כאמור עוסקת בחייהם של שישה חברים המתגוררים בעיר ניו יורק ואשר חייהם נקשרים זה בזה ברמה החברתית. כל אחד מהדמויות הוא בעל אופי ותכונות אשר הופכים אותו לדמות מעניינת ומשעשעת המשרתת את קומדיית המצבים באופן ספציפי. עם התפתחות הסדרה, חייהם של חלק מהדמויות נקשרים זה בזה גם במישור הרומנטי וניתן לראות זוגות של חברים אשר הופכים להיות בני זוג כמו רייצ'ל ורוס המהווים את הזוג המיתולוגי והנצחי של הסדרה אשר לקראת העונות המתקדמות נולדת להם ילדה וג'ואי ומוניקה שהופכים להיות זוג ומתחתנים גם הם בעונות המתקדמות יותר.

חברים – השפעות תרבויות

כסדרת קאלט, הסדרה חברים מהווה סדרה המעצבת את התרבות של צעירים וצעירות רבים ברחבי העולם ובארצות הברית. הודות לפופולאריות של הסדרה ולהזדהות של קהל הצופים בסדרה במשך עשר עונות השידור שלה, הפכו אלמנטים שונים מהסדרה לנורמה חברתית והשפיעו על התרבות באופן מהותי.

דוגמאות להשפעות התרבויות ניתן למצוא בתספורת של רייצ'ל אשר הפכה אופנתית במיוחד בקרב נשים בגילאים צעירים ואף זכתה לכינוי "תספורת רייצ'ל", בית הקפה המככב בסדרה ומהווה את מקום המפגש של החברים השפיע רבות על עולם בתי הקפה והעיצוב שלהם, סלנג ומילים שנעשה בהם שימוש נרחב על ידי הדמויות בתכנים הפכו להיות שגורים בשפה האנגלית ברמה היומית ועוד.

לחץ כאן וקבל הצעת מחיר
קבל עכשיו הצעה אטרקטיבית לפרסום