TwitterRssFacebook
-->

פרסום בתכנית העולם הבוקר

קטגוריה:

פרסום בתכנית העולם הבוקר

"העולם הבוקר" היא תוכנית הבוקר של הזכיינית רשת. התוכנית משודרת מאז 1996 אך במתכונתה הנוכחית, היא משודרת מאז 2007. אורכה של התוכנית הוא כ137 דקות ועוסקת בתחומים כגון אקטואליה, כלכלה, ספורט, תרבות ועוד. התוכנית משודרת משעה 06:30 בבוקר ועד 9:00. בשעה זו הרייטינג יחסית טוב מאחר והרבה אנשים בוחרים לפתוח את הבוקר עם התוכנית, בזמן ההתארגנות בבוקר. לאחר השעה תשע, הרייטינג יורד באופן הגיוני, וזאת מאחר ופחות אנשים נמצאים בשעות כאלה בבית ופנויים לצפייה בטלוויזיה. השילוב בין תוכן מעניין ומגוון וזמן השידור של התוכנית, יוצרים אחוזי צפייה גבוהים, יחסית לשעות הבוקר האחרות.

"העולם הבוקר" – פרסום בתוכנית

האפשרויות לפרסום באתר הן מגוונות וכוללות שלוש אופציות, כמקובל בערוץ 2. היתרון בפרסום בתוכנית הוא הן מהפן של פרסום בערוץ 2, הן מהפן של פרסום ברצועת בוקר והן מהפן של פרסום בתוכנית פופולארית ונצפית מאוד. יתרון נוסף בפרסום בתוכנית הבוקר הוא התמחור הזול יחסית לתוכנית המשודרת בזמני פריים טיים. מצד אחד, יש אחוזי צפייה גבוהים בהשוואה להמשך הבוקר, ומצד שני המחיר אינו גבוה כמו בשעה שמונה ואילך. נוסף על כך, ישנה אפשרות פילוח נהדרת. ידוע שחלק נרחב מצופי תוכניות הבוקר הינם אנשים מבוגרים ולכן מוטב לפרסם מוצרים הקשורים לאוכלוסייה המבוגרת ולא לצעירה.

"העולם הבוקר" – אפשרויות פרסום

כמקובל בערוץ 2, ישנן שלוש אופציות לפרסום: תשדירי פרסומות, חסויות ותוכן שיווקי. תשדירי פרסומת הם אותם סרטונים קצרים, בין 15 שניות ל45 שניות, המוקרנים במהלך התוכנית, בהפסקה ייעודית להם, או בין התוכניות המשודרות זו אחר זו. היתרון לתשדירים אלה הוא העבר המסר המועברת בצוקה מיטבית ולכן מהווה אופציה טובה לפרסום.

אופציה נוספת לפרסום היא חסויות. החסויות מצויות, וכך גם התחילו, בעיקר בחדשות, כאשר עוברים לשידור התחזית וניתן לשלב אותן בתוכנית "העולם הבוקר" בכמה הזדמנויות כגון לפני החזרה מהפסקת הפרסומות, לפני התחזית ואחריה. היתרון לאופציה זו היא שהחסויות משולבות בתוכנית עצמה ובניגוד להפסקת פרסומות, שבמהלכן הצופה עלול לקום ולחזור כשהפסקת הפרסומות נגמרת, כאן הצופה מקבל את החסות כחלק בלתי נפרד מהתוכנית.
אופציה שלישית לפרסום היא תוכן שיווקי. אופציה זו מאפשרת שילוב תכנים שיווקיים במהלך התוכנית והתפתחה בתוכניות אירוח בהן מזמינים בעלי מקצוע או מומחים להסביר ולהמליץ על מוצר כזה או אחר ותוך כדי כך להעביר את המסר הדרוש למפרסם. תוכן שיווקי יכול גם להופיע כבאנר עליון בראש המסך או ככתוביות על המסך במהלך התוכנית.

לסיכום, "העולם הבוקר" הינה תוכנית בוקר המשודרת בין יום רביעי לשישי, המנחים אותה שני אנשי טלוויזיה מוכרים ומוערכים, המגישים את חדשות הבוקר ומשלבים זווית ראיה חדשה ורעננה, וכך מיטיבים להעביר את הבקרים בצורה נעימה.

"העולם הבוקר" – קהל יעד

התוכנית, המשתייכת לקטגוריית תוכניות הבוקר וככזו פונה לקהל צופים ממעמד סוציואקונומי נמוך ומעלה. התוכנית "תופסת" את הצופים בשלב ההתארגנות בבוקר ונותנת להם רקע לגבי המשך היום, הן מבחינת האירועים הצפויים לאותו יום והן מבחינת מזג אוויר. מדובר באנשים שרוצים להיות מעודכנים אך לא רוצים לבזבז זמן ועל כן תוך כדי התארגנות הבוקר ומילוי שלל המטלות הנקרות בדרכם, יכולים לצפות בתוכנית ולהתעדכן. בנוסף, מאחר והתוכן בו ממלאים כל תוכנית הוא עשיר ומגוון, כל צופה יכול להתחבר לאייטם כזה או אחר.

"העולם הבוקר" – על התוכנית

התוכנית "העולם הבוקר" היא התוכנית הפותחת את לוח השידורים בימי רביעי עד שישי, במסגרת שידורי הזכיינית "רשת". התוכנית נפתחת כל יום בקריאת ידיעות וכתבות מהעיתונים של אותו יום, תוך מתן חוות דעתם של המנחים. בנוסף, מידי יום המנחים נותנים לצופים, חמש סיבות שאותו יום הולך להיות יום טוב. בנוסף, כל תוכנית כוללת בתוכה שני מבזקי חדשות ובסופה מבזק חדשות נוסף.

"העולם הבוקר" – מנחים

במרוצת השנים בהן התוכנית משודרת, כאמור משנת 1996, התחלפו מנחים רבים. בתחילה, עם עליית התוכנית לראשונה, התוכנית הונחתה על ידי העיתונאי בן כספית והשדרנית סיוון דורון. לאחר פרישת דורון, התמנתה לתפקיד עינב גלילי ולאחר שכספית פרש, התמנה לתפקיד חבר הכנסת לשעבר אלי גולדשמידט. כשפרש האחרון, נכנס לנעליו גולן יוכפז שהיה גם עורך התוכנית ואחריו, בשנת 2006, נכנס לתפקיד אברי גלעד עד עצם היום הזה. את גלילי החליפה בשנת 2007 סיגל שחמון שלאחר חודש בתפקיד פרשה ובמקומה נכנסה הילה קורח.

"העולם הבוקר" – אתר התוכנית

לזכיינית "רשת" יש אתר אינטרנט ובו ניתן למצוא מדור שמוקדש לתוכנית "העולם הבוקר". במדור ניתן למצוא קטעים נבחרים מהתוכנית, כתבות וסרטונים ששודרו במהלך התוכנית. בנוסף, האתר מפעיל פורום (של אתר תפוז) ובו גולשים יכולים לשאול ולקבל תשובות אודות התוכנית או אחד מהנושאים שדובר בה. בנוסף לפורום, הגולשים יכולים להגיב בטוקבקים על הסרטונים שהועלו ולחוות את דעתם עליהם. מכבר לכך, הגולשים מוזמנים לעקוב אחר התוכנית בפייסבוק ולשתף בעזרת לחיצה על share בראש העמוד. כתובת אתר התוכנית היא: http://reshet.tv/Shows/Haolam_Haboker/

"העולם הבוקר" – זמני שידור

זמני השידור של התוכנית "העולם הבוקר" הם במסגרת רצועת הבוקר, וכיום משודרת בימים רביעי עד שישי, משעה 06:30. הימים בהם משודרת התוכנית יכולים להשתנות וזה בהתאם למכרז בו זוכים בכל שנה על השידורים בערוץ 2 ובהתאם להסכם עם הערוץ.

לחץ כאן וקבל הצעת מחיר
קבל עכשיו הצעה אטרקטיבית לפרסום